Як оформити прибудинкову територію у класичному стилі: корисні поради

altСад у класичному стилі також називають регулярним. Це зовсім особливий різновид ландшафтного дизайну.

Історично так оформляли територію перед палацами та особняками багатіїв, і досі цей стиль зустрічається у багатих будинках. І для нього необхідний професійний дизайнер, адже втілити його неймовірно складно. Краще тут замовити ландшафт.

Правила

З чого починається класичний ландшафтний дизайн Львів? З дому. Будівля – центр усієї композиції. Усі оформлення території відштовхується від нього. Простір розбивається на окремі зони, кожен має власний центр. І ці зони підпорядковані суворим правилам.

Перед будинком та власне ландшафтними зонами розташований своєрідний партер. Це перехідний простір між прибудинковою територією та власне будинком.

Кожна зона на одному рівні. Жодних альпійських гірок та іншого подібного, тільки рівна земля.

Основа стилю - поєднання строгих геометричних форм та великих порожніх просторів. Оформлення симетричне. Газон густий та акуратно підстрижений. Кущам та деревам обов'язково надається форма: природні крони під забороною. Квіти лише у складі клумб.

Доріжки оформлені чітко, слідують чіткій геометрії. Їх мостять, посипають гравієм чи піском, рідше асфальтують.

У ландшафті активно використовуються малі архітектурні форми. Скульптури, фонтани, вазони, лавки тощо надають простору закінченості.

Повною мірою реалізувати класичний стиль ландшафту можна лише на широкій території. Він потребує багато місця. Саме тому цей стиль — доля багатих людей.

Поради

Регулярний сад створює особливий настрій. Простір стає впорядкованим, урочистим, величним. Якщо ви віддаєте перевагу розслабленню, єднанню з природою, самоті, вибирайте нерегулярний ландшафт.

Не нехтуйте кольоровими акцентами. В архітектурних формах найчастіше трапляється білий. Рослини зазвичай зелені, але листя також буває жовтим, помаранчевим, червоним, блакитним, а відтінки квітів і зовсім не піддаються опису. Акценти дозволять зробити сад ще цікавішим та фактурнішим.

Класичний стиль потребує регулярного догляду. Варто запастися терпінням та вільним часом, а краще найняти спеціаліста.

Регулярний сад потребує відповідного ядра. Щонайменше зовні будинок повинен належати класичному стилю, у крайньому випадку бароко чи рококо. Малі архітектурні форми повинні відповідати: ніякого авангарду та модерну вони вибиватимуться.

Щоб класичний стиль розкрився повною мірою, додайте альтанки та перголи. І не забувайте про лавки.

Салаты на стол - salaty-na-stol.info. Рецепты салатов - 2011-2012. При копировании материалов, активная обратная ссылка на сайт обязательна!