Сонячна електростанція на плоский дах: поєднання економічності та ефективності

altУ чому особливості встановлення сонячної електростанції на даху, ціна проєкту та терміни його окупності, чому дахова СЕС стане найкращим рішенням для підприємства у межах міста

При виборі типу установки — наземні або дахові сонячні електростанції, для Києва та інших великих міст відповідь буде однозначною. Тільки дахові СЕС, і справа не тільки тут не лише у вартості оренди земельної ділянки, а й у цілій низці інших факторів.

Сонячна електростанція на даху: ціна та приховані проблеми

Коли говорять про переваги наземних сонячних електростанцій, однією з головних виділяють її нижчу вартість проти варіанту з встановленням фотоелектричних модулів на даху. Дійсно, якщо брати сонячну електростанцію на даху, ціна її буде вищою, ніж у наземної, але при цьому у вартість останньої не включено оренду земельної ділянки, на якій планується встановлення сонячних панелей. А вона буде досить значною, якщо йдеться про ділянку у Києві, Львові, Одесі чи іншому обласному центрі, чи поряд з ним. Слід розуміти, що оренду доведеться виплачувати протягом усього часу експлуатації СЕС, а з урахуванням якості сучасних сонячних панелей від провідних виробників цей термін становитиме щонайменше 30 років. Що в сумі становитиме дуже значну суму, яку слід додати до вартості наземної СЕС під час створення фінансової моделі. При встановленні дахової сонячної електростанції питання з орендою не виникне, адже монтаж буде проводитись безпосередньо на території підприємства. Крім того, відзначимо й інші моменти:

  1. Чим потужніша буде потрібна сонячна електростанція, тим більшу ділянку вона займатиме. Зі зростанням виробництва знадобиться і масштабування сонячної електростанції, з чим можуть виникнути труднощі через обмеженість земельної ділянки. Зростання площі ділянки автоматично веде до збільшення розмірів орендної плати. У випадку з даховою станцією, нарощування потужності буде обмежене лише доступною площею покрівельного покриття. Якщо його буде недостатньо, то можна розглянути питання про встановлення сонячних навісів або встановлення сонячних панелей на фасаді будівель.
  2. Для встановлення сонячної електростанції може знадобитися зміна цільового призначення земельної ділянки. З одного боку, це дуже складне питання щодо оформлення великої кількості різних документів (у деяких випадках доведеться навіть проводити громадські слухання), з іншого — це знову додаткові витрати.
  3. Організація фізичної охорони об'єкта, яка має унеможливити пошкодження або крадіжку обладнання. Як мінімум — це встановлення паркану, а також відеоспостереження, їх встановлення та утримання у справному стані — це ще одна стаття витрат. Сонячна станція на даху вже знаходиться всередині підприємства, тому не вимагає будь-якої додаткової охорони.
  4. Питання передачі електроенергії — воно може бути вирішено шляхом прокладання окремого кабелю або підключення до загальної енергосистеми, що вимагатиме розробки проєкту та оплати послуг з підключення. Дахова СЕС — це мінімальна відстань між точками генерації та споживання, причому шляхом малої відстані втрати при передачі будуть мінімальними.

З урахуванням всіх викладених факторів, реальна вартість сонячної електростанції на плоскому даху https://rayton.com.ua/dahovi-sonyachni-elektrostantsiyi/ вийде значно менше, ніж у наземної. При цьому, з чинним тарифом на електроенергію для підприємств, вона окупиться протягом 2-3 років.

Салаты на стол - salaty-na-stol.info. Рецепты салатов - 2011-2012. При копировании материалов, активная обратная ссылка на сайт обязательна!