За якими характеристиками відрізняються між собою тарілка та миска

altНа кухні сучасні господині мають велику різноманітність посуду і всіляких пристосувань для приготування їжі.

Але неможливо уявити собі будинок, у якому не був би такий посуд, як миски та тарілки. У кожного з вищезгаданих виробів є свої переваги та недоліки. Але в побуті присутні й ті, й інші. Давайте більш детально розглянемо їх особливості і якому посуду слід віддавати свою перевагу.

Історичні відомості

Практично в кожній національній кухні саме миски є основним посудом для їди. Це зовсім не дивно, адже такий посуд асоціюється з комфортом та насиченням. У ХХ столітті в Америці найчастіше на обідніх столах зустрічалися тарілки. Сервірування включало тарілки для хліба, десертів, салатів і основної страви. Нерідко в сім'ях середнього класу було два набори посуду. Один використовувався щодня, а інший зберігали для особливих випадків та свят. Миски ж використовувалися для подачі каші та супу. Причина достатку вузькоспеціалізованих столових приладів полягала у бажанні не змішувати їжу.

Тарілки з окремими гірками їжі вважалися символом достатку та благом капіталізму. В той самий час миски були символом злиднів. Але у 60-х роках популярність на миски значно зросла, оскільки вони були вже атрибутом богемного життя і культурної революції.

У чому полягає зручність мисок?

Перші страви та пельмені вживають із глибоких мисок завжди. Причина полягає в конструкційних особливостях цього посуду. Однак сьогодні у них часто подають і страви, які раніше подавали на тарілках. Найчастіше в основі таких страв знаходяться цільнозернові, овочі та соуси. Також багато хто на сніданки віддає перевагу різноманітним смузі та гранолам з йогуртами. У них додають горіхи та ягоди. У ресторанах здорового харчування часто в меню є боули із зернових. Склад змінюється в залежності від сезону. Гості закладів можуть самостійно комбінувати компоненти, виходячи з власних переваг. Саме тому миски полюбилися сучасним споживачам, оскільки це свого роду символ здорового харчування.

Приємні емоції

Посуд, що використовується, багато в чому впливає на те, як ми з вами сприймаємо кулінарні страви. Свою лепту вносять різні дрібниці – освітлення, музика та столові прилади. Вклад додаткових елементів є значно більшим, ніж ми можемо собі уявити. Побачивши миски у багатьох людей виникає асоціація, що всередині знаходиться ситна і здорова їжа.

За рахунок відчуттів ваги миски багато хто впевнений, що їжа є поживною. Тому багатьом здається, що їжа є ароматнішою, ніж при подачі в тарілці. Привабливість такого посуду можна пояснити відчуттям інтимності, якої точно не дістає звичайним тарілкам. Найчастіше їжа на тарілці виглядає досить строго та формально. А в той самий час миску можна завжди піднести ближче до себе, щоб максимально насолодитися їжею, її смаковими якостями та ароматом. Тому часто люди очікують отримати комфорт в їжі, і саме миски дозволяють це повністю відчути.

Миски не лише зручно та приємно тримати в руках. Сучасний посуд виглядає стильно та ефектно. Завдяки достатку варіацій дизайну можна підібрати оптимальний варіант як у національному, так і в стилі хай-тек. Сьогодні можна сміливо стверджувати, що миски є частиною візуального досвіду споживання їжі. Крім цього, на підсвідомому рівні завдяки мискам створюється більш дружня атмосфера. Причина полягає в тому, що тримаючи миску в руках, ми відчуваємо її тепло. А це також підсвідомо викликає відчуття комфорту та домашнього затишку.

Незалежно від того, віддаєте ви перевагу мискам або тарілкам, купити якісний та гарний посуд ви можете в інтернет-магазині oneprice.ua. У каталозі представлено великий асортимент сертифікованої та безпечної продукції від надійних виробників.

Салаты на стол - salaty-na-stol.info. Рецепты салатов - 2011-2012. При копировании материалов, активная обратная ссылка на сайт обязательна!