Що треба знати про особливості спортивної дієтології: основні відомості

altЗдорове харчування – запорука високої якості життя будь-якої людини. Століттями вчені намагаються вивести ідеальну формулу корисної їжі, але через те, що кожен організм має свої індивідуальні особливості й потреби, такої загальної формули не існує.

Мамі, яка сидить у декреті з дитиною й не хоче зайвою вагою зіпсувати фігуру, рекомендується вживати одні продукти, а спортсмену, який теж хоче позбутися непотрібного жиру – інші. Саме тому для тих, хто витрачає багато сил на інтенсивні тренування, існує спортивна дієтологія як окремий напрям в науці харчування.

Як працює спортивна дієта

Для того щоб визначити вірну дієту, спочатку необхідно провести певні дослідження щодо способу життя людини, її метаболізму, харчових звичок, непереносності деяких продуктів, наявності хронічних хвороб тощо. Тільки після того, як лікар-дієтолог дізнається про пацієнта всю інформацію, він може розпочати складання стратегічного плану харчування. Для спортивної дієти також важливе значення мають вид спорту (наприклад, фітнес-дієтологія відрізняється від дієти для бодибілдерів), рівень навантаження на тренуваннях, необхідність набору ваги або, навпаки, її зниження.

Задачі, які розв’язує спортивне харчування, наступні.

  1. Укорінення навички здорового харчування з метою збільшення фізичних можливостей організму.
  2. Збалансування щоденного раціону та як наслідок покращення метаболізму.
  3. Компенсація енергетичних витрат, які відбуваються під час занять спортом.

З урахуванням всіх індивідуальних властивостей організму й побажань, дієта для спортсменів може сприяти набору м’язової маси, зменшенню кількості жиру, збільшенню витривалості.

В чому полягає програма харчування

Правильна дієта – це не тільки вживання певних продуктів і заборона інших. Для того щоб цей механізм запрацював, потрібно також змінити й режим харчування, збільшити або зменшити розмір порцій і кількість приймання їжі протягом дня. Самостійно розрахувати необхідну кількість білків, жирів та вуглеводів у щоденних порціях надто важко, краще довіритися спеціалісту.

Щоб дізнатися вартість послуг дієтолога, можна просто зайти на сайт, обрати необхідний напрямок дієтології, за потреби замовити консультацію. Звертайте увагу на клініки, де вам можуть запропонувати пройти обстеження на сучасних діагностичних апаратах, які проаналізують стан вашого організму, а співробітники мають відповідну фахову сертифікацію.

Салаты на стол - salaty-na-stol.info. Рецепты салатов - 2011-2012. При копировании материалов, активная обратная ссылка на сайт обязательна!