Кава як енергетичний стимулятор: заряджайтесь перед тренуванням

altДля багатьох вживання кави стало своєрідним обрядом. Адже цей напій не тільки ароматний і приємний на смак, але й має підбадьорливий ефект.

Він активізує роботу головного мозку та нервової системи, тому без нього не обходиться жоден ранок у багатьох людей.

Користь вживання перед тренуванням

Як відомо, кава містить багато кофеїну, який є відмінним стимулюючим засобом. У помірних обсягах він має збуджуючий вплив на організм. Невелика чашка кави за 45-60 хвилин до тренування збільшує активність нервових клітин.

Також кофеїн стимулює викид адреналіну у процесі виконання вправ. Він працює за принципом енергетика, тобто сприяє збільшенню тривалості занять. Завдяки цьому можна витратити більше калорій та сильніше навантажити м'язи.

Оптимальною для подібних цілей є й кава для схуднення, тобто зелені сорти. Калорійність напою підвищують переважно два компоненти.

  1. Цукор.
  2. Молоко.

Якщо їх не додавати та розчиняти каву лише у воді, то калорій у напої буде мінімум. Причому вони будуть швидко спалені, оскільки кава активізує обмін речовин. Давно зазначено, що кофеїн підвищує концентрацію, що позитивно впливає на правильність виконання вправ.

Важливо спостерігати за реакцією свого організму на вживання кави. Оскільки вона належить до сечогінних напоїв, які призводять до зневоднення. Якщо ж вона робить тренування продуктивнішим, то не варто занадто старанно намагатися посилити ефект. Оскільки її вживання супроводжується підвищенням артеріального тиску.

Щоб від кави була тільки користь, потрібно пам'ятати про кілька простих правил:

  • вона починає діяти не відразу, а приблизно через годину;
  • не варто перевищувати норму у дві чашки щодня;
  • пити більше води, щоб відновити баланс в організмі.

Результати наукових досліджень

altВ результаті низки досліджень та експериментів Міжнародна спільнота спортивного харчування зробила кілька висновків. По-перше, вживання кави позитивно впливає на збільшення витривалості та швидкості, покращує результати у стрибках та метанні. Поліпшення витривалості особливо відзначається у людей, які займаються спортом у спекотних країнах.

По-друге, економиться глікоген, а спалювання жиру стає основним джерелом енергії. По-третє, покращуються результати при недосипанні та втраті концентрації. Фахівці рекомендують пити каву з розрахунку не більше 250 мг на день для людини вагою приблизно 70 кг.

Що стосується сортів, то важливих відмінностей тут немає і всі вони мають приблизно однаковий ефект. Для тих хто віддає перевагу кардіонавантаженню натще, рекомендується пити чорну каву, тому що в ній немає вуглеводів. Не бажано додавати до неї різні сиропи – в них дуже багато цукру і вони погано перетравлюються.

Салаты на стол - salaty-na-stol.info. Рецепты салатов - 2011-2012. При копировании материалов, активная обратная ссылка на сайт обязательна!